GOSPODARSTWO ROLNE JESIOTR
WĄSOSZE PROCHOWICE IMMENHAUSEN FARM
WITAMY I SERDECZNIE POLECAMY * WILLKOMMEN
NASZA GALERIA I OFERTA * UNSER GALERIE
NASZE STAWY FISCHTEICH
JESIOTRY * ACIPENSER * STÖR
RAK BŁOTNY - FLUSSKREBSE
JESIOTR ROZRÓD-TARŁO
POLECAMY
NASZA GALERIA I OFERTA * UNSER GALERIE

Jesiotry należą do najstarszych żyjących kręgowców ! Świetne zdolności adaptacyjne spowodowały, że jesiotrowate przetrwały do naszych czasów. Wielkie zlodowacenia w plejstocenie spowodowały, że jesiotry zaczęły rozszerzać obszar swojego występowania zasiedlając stopniowo nowe rzeki i jeziora. Współcześnie żyjące jesiotry występują na całej półkuli północnej powyżej zwrotnika Raka.
Przez stulecia ten gatunek ryb był najcenniejszym obiektem połowów. Wyjątkowo smaczne mięso i ikra, z której obecnie produkowany jest kawior sprawiły, że jesiotrowate były i są szczególnie pożądaną zdobyczą.
Działalność przemysłowa człowieka szczególnie na przełomie XIX i XX w. doprowadziła niestety do drastycznego spadku liczebności populacji ryb jesiotrowatych. Doszło do ograniczenia zasięgu ich występowania, wyginięcia całych populacji i zagrożenia wielu pozostałych. Rozwojowi jesiotrowatych nie sprzyja regulacja rzek, budowa sztucznych zapór na rzekach, których ryby te nie są w stanie pokonać wędrując na tarło oraz zanieczyszczenie środowiska.
 

<< Wszystkie kategorie
19 element(y|ów)


 
WITAMY I SERDECZNIE POLECAMY * WILLKOMMEN
NASZA GALERIA I OFERTA * UNSER GALERIE